היוון משקי עזר – מדוע כדאי לכם לרכוש משק עזר כעת

אלפי משקי העזר ברחבי הארץ היו בסוג של קיפאון בשנים האחרונות בשל אי הבהירות באופן ההיוון , בזכות לפיצול ובזכויות החוכרים מול המנהל. כיום, לאחר החלטה 1521 לעניין משקי העזר, ניתנו הקלות רבות מצד המנהל גם למשקי העזר המאפשרים הוספת זכויות בנייה, שינויי יעוד ופיצול בהנחה גדולה.

מאת: אורית קפלן זילברברג, קפלן שמידט בוטיק נדל"ן
יועצת נדל"ן , מומחית למגזר הכפרי.

משק עזר בשונה מנחלה אינו צמוד לשטחים חקלאים נוספים המשויכים אליו ולרוב עומד על בין 1 דונם ל5 דונם. החלטה 1521 מאפשרת רכישה של זכויות מהוונות עד לשטח של 2 דונם ברצף בלבד. בעל משק עזר אינו חייב לממש את ההחלטה אך המנהל מעודד תשלומי היוון ובתמורה נותן הטבות משמעותיות.

מהו היוון –

תשלום מראש למנהל כנגד 49 שנות השכירות ( החכירה ). בתמורה חוסכים את דמי ההסכמה ומקבלים הנחות בעת פיצול, שינויי יעוד ותוספת זכויות.

היוון מתבצע בשלבים –

בגין הבית על חצי דונם - עד 160 מ"ר קיים תשלום של 5.5% משווי המגרש ואילו אם יש זכויות ל2 בתים , קיים תשלום של 5.5% משווי מגרש של דונם. יתרת השטח עד ל2 דונם – תשלום של 51%

מעל 2 דונם – 91%

יתרונות ההיוון –

אין תשלומי דמי חכירה שנתיים

אין דמי הסכמה

הנחות מצד המנהל בתשלומי תוספות בנייה, שינויי יעוד ופיצול מגרש:

במשק מהוון 31% + היטל השבחה ואילו במשק שאינו מהוון 91% + היטל השבחה

תשלום עבור ערך קרקע נמוך מהשווי העתידי ( בהנחה שערך הקרקע בישראל תמיד עולה )

במידה ובוצעה העברת זכויות ושולמו דמי הסכמה ניתן לרכוש זכויות מהוונות תוך 90 יום , מיום העברת הזכויות ובמידה ובוצעה העברת זכויות ועדיין לא שולמו דמי ההסכמה ניתן להוון תוך 120 יום , מיום העברת הזכויות.

לסיכום, משק עזר שונה מנחלה אך יחד עם זאת מאפשר לרוכש לבנות 2 בתים, לפצל מגרש, לשנות ייעוד למסחר או אחר ולקבל זכויות בנייה נוספות כאשר התב"ע מאפשרת זאת. היום כאשר היצע הקרקעות באזור שלנו מוגבל , משק עזר הינו פתרון זול יותר ונכון יותר לרוכשים שחלומם לגור במגרש גדול וליהנות מהיתרונות הגלומים בכך.

למכירה – משק עזר במושב המבוקש עין ורד – מוזמנים לפנות אלי ולהגיש הצעות.

לתיאום פגישת ייעוץ, קפלן שמידט בוטיק נדל"ן , מומחים למגזר הכפרי.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.