אחוזות יוקרה בשרון

מאת: אורית קפלן זילברברג, קפלן שמידט בוטיק נדל"ן
יועצת נדל"ן, מומחית למגזר הכפרי

מדוע גדל ההיצע דווקא כעת?!

תקופת הקורונה הביאה שינויים מהותיים בשוק בתי היוקרה בישראל . במרץ 20 , מיד עם פרוץ מגיפת הקורונה, חזיתי את " הבריחה" מהערים לאזורים הירוקים. השינויים קרו מהר ומשפחות רבות בעיקר מתל אביב רבתי, פנו אלינו על מנת שנמצא להם את הבית/משק הנכון בסביבה הכפרית בשרון.

כמי שמתמחה במכירת נחלות חקלאיות, אחוזות ובתי יוקרה אוכל לומר, כי בחודשיים האחרונים, יחד עם עלייה בביקוש לנחלות "רגילות" ( עד 15 מיליון ₪ ) ובתים צמודי קרקע ( עד 8 מיליון ₪) גדל  גם ההיצע של אחוזות יוקרה( מעל 20 מיליון ₪  ).

אז מהי אחוזה?

אחוזה היא מבנה מפואר וגדול המשמש למגורים וצמודה אליו קרקע גדולה, לרוב מספר דונמים, הבנוי בעיקר ללקוחות אמידים.

אחוזה הינה נחלה /משק חקלאי עליו בנו את מלוא ואף יותר מאחוזי הבניה – מעל 450 מ"ר ביחידה אחת או יותר בסטנדרט בנייה גבוה, על שטח של לפחות 2.5 דונם לרוב כולל בריכה, מגרשי טניס ופיתוח סביבתי מהודר.

האחוזות הנמכרות כעת נקנו לפני 15- 10 שנים, לרוב עם בית סבתא ישן אחד או שניים לבעלי הון רב.

 
 

למה כעת?

במהלך השנים הילדים בגרו ויצאו מהבית, עלות התחזוקה עלתה משמעותית , התקנות החדשות של רשות מקרקעי ישראל ,עליית מחירי הקרקע בכלל ונחלות בפרט, העלייה בביקוש למגורים בסביבה כפרית , היכולת להחזיר את ההשקעה דאז עם רווח נאה ועלייה במספר המתעשרים הצעירים הביאו את השוק לטלטלה חיובית ולעסקאות רבות מעל מחירי השוק.

מגיפת הקורונה הביאה את אותם מתעשרים צעירים ( בגיל 30- 50 ) לקבל החלטה לעזוב את המגדל עם השכנים הרבים ולעבור לצמוד קרקע עם מגרש גדול ופרטיות, ריסון מגיפת הקורנה בישראל ואחוזי המתחסנים הרבים הביאה משפחות יהודיות רבות לעלות לישראל , בעיקר משפחות בעלות הון שרגילות לחללים גדולים, למספר חדרים רב ולמבנה בית המאפשר זאת.

במושבים בשרון מגרש חצי דונם בהרחבה מאפשר בנייה מוגבלת הן בזכויות הבניה והן במספר היחידות ואינו נותן מענה לתוכניות של בעלי ההון, תקנות המנהל החדשות המאפשרות רכישת מלוא הזכויות הנוכחיות והעתידיות ומקסום השטח הבנוי הביאה אותם להתעניין דווקא במשקים חקלאיים בעלי מספר דונמים.

עלויות הבנייה הגבוהות במיוחד כאשר רגילים לסטנדרט בנייה גבוה ומחירי הקרקע היקרים הביאה את אותם בעלי הון לבקש נחלות מוכנות, דהיינו אחוזות יוקרה.

לדוגמא : נחלה לא מטופחת, עם בית סבתא ישן במערב עמק חפר או במועצת חוף השרון תשווק בכ- 13 מיליון ₪, בניית בית בסטנדרט גבוה תעמוד לפחות על 15,000 ₪ למ"ר, למינימום של 450 מ"ר  עיקרי פלוס 60 מ"ר שירות. עלות נחלה כזו עם פיתוח סביבתי , מחסנים , בריכה וכדומה תגיע בקירוב לכ- 25 מיליון ₪ בתהליך ארוך ומיגע.

כנגד נמצא אותו בעל אחוזה  שהימר על קרקע במושב ורכש את הקרקע לפני כ15-10 שנים , בנה את בית החלומות , עשה פיתוח סביבתי, הוסיף פינוקים כגון בריכה, ספא ומגרש טניס, במחירי הבנייה והקרקע של אז  ולמרות שבעת המכירה יצטרך להשלים למנהל את החלק היחסי בדמי ההיוון ( דמי הרכישה) ולשלם שבח,  עדיין יישאר לו סכום מכובד ולרוב אף גבוה מההשקעה.

בסיטואציה כזו, בה יש קונים בעלי הון שאינם רוצים להתעסק בעצמם עם העלויות והזמן הנלווה לבניית בית בנחלה ומבינים כי הם קונים אחוזה מהוונת ומוכנים להוסיף מעט על מנת לחסוך את הזמן הארוך  וכנגד מוכרים שחוו שינויים במבנה המשפחתי ויכולים כעת להחזיר את ההשקעה הרבה שעשו לפני 15-10 שנים ואף להישאר עם יתרה , גדל מאגר אחוזות היוקרה למכירה וניתן למצוא אחוזות אטרקטיביות במחיר גבוה במעט מהמחיר שהיו מגיעים אליו אם היו קונים נחלה "רגילה".

באותו מחיר בקירוב, דהיינו בין 25-30 מיליון ₪, ניתן לקבל היום אחוזה מוכנה עם בית מפואר וגדול מאוד, בריכה , מדשאות ותוספות, ללא כאבי הבנייה והתכנון  במחיר של נחלה ריקה ובניית בית חדש על כל המשתמע מכך.

להלן דוגמא לאחוזות יוקרה למכירה בשרון  - 

בעמק חפר המערבי , אחוזה מטופחת , כ 420 מ"ר במפלס אחד , 2 בתים, מחסן בהיתר, מיקום מעולה בקרבת הים – מחיר מבוקש 30 מיליון ₪

בדרום השרון , אחוזה מפוארת , בית אחד הבנוי כ1000 מ"ר במספר מפלסים עם פיתוח סביבתי רב – מחיר מבוקש 27 מיליון ₪

להלן דוגמא לנחלות עם בית סבתא ישן בשרון –

בלב השרון – נחלה עם בית ישן  200 מ"ר , 3 חזיתות , מחסנים , לא מטופחת  - מחיר מבוקש 10.5 מיליון ₪

בחוף השרון – נחלה עם בית סבתא להריסה , מחסנים לפינוי  - מחיר מבוקש 12 מיליון ₪.

בחוף השרון – נחלה עם בית 160 מ"ר שמור ומטופח, חזית רחבה מאוד  - מחיר מבוקש 16 מיליון ₪.

בדרום השרון – נחלה עם 2 בתי סבתא , מחסנים לפירוק וחזית צרה – מחיר מבוקש 14 מיליון ₪.

לתיאום פגישת ייעוץ, קפלן שמידט בוטיק נדל"ן , מומחים למגזר הכפרי.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.