רכשתם נכס מניב וכעת מחפשים שוכרים – כיצד ממזערים את הסיכון?

כמה פעמים חשבתם שנכון לדאוג להכנסה קבועה נוספת? כמה פעמים הבנתם שהדרך הטובה ביותר להבטיח זאת הינה ע"י רכישת דירה, לשפצה ולהכניס שוכרים. אך כיצד מבטיחים שהשוכרים יעמדו בהתחייבותם הן לגבי דמי השכירות והן לגבי שמירה על ההשקעה שלכם, הנכס.

מאת: אורית קפלן זילברברג, קפלן שמידט בוטיק נדל"ן
יועצת נדל"ן , מומחית למגזר הכפרי.

אינטואיציה – אני מאמינה גדולה בתחושת בטן. תנו לאינטואיציה שלכם להוביל . לאחר מכן המשיכו לשלבים הבאים. אך רצוי לבדוק גם בGoogle הודות השוכר הפוטנציאלי, אם היה מעורב בדיון משפטי יופיע שמו במאגר מידע משפטי. (לא תמיד תקבלו מידע על האירוע אך שמו יופיע)

הכנסה קבועה – בדקו מקורות כספיים. חשוב מאוד לוודא כי לשוכר הכנסה קבועה. לא תרצו שוכר ללא מקורות כספיים והכנסה.

תשאלו את השאלות הנכונות שיובילו אתכם לתשובה מדויקת ותגבו זאת בשלושה תלושי שכר אחרונים. במידה וקיים חשש ניתן לבדוק באתר של בנק ישראל האם החשבון מעוקל או מוגבל. אם מדובר בעצמאי, דרשו אישור רו"ח על גובה הכנסותיו בחצי השנה האחרונה.

ערבים - עמדו על כך שהשוכר יחתים 2 ערבים. היזהרו משוכרים שמתחמקים בתירוצים שונים.
יש לבצע בדיקות זהות על הערב, צילום ת.ז, יכולת כלכלית ובדיקה בGoogle.

תשלום שכ"ד - תנסו לדרוש תשלום שכירות מראש לתקופה העולה על חודש אחד באופן קבוע.
במידה ויש הצדקה אמיתית לסירובו של השוכר שאינה בסיס לחשש בעמידה בתשלומים, דרשו גבייה מראש של דמי השכירות של סוף השנה. כלומר גבייה מראש של חודש 12.

בטחונות – האפשרות המועדפת תהיה ערבות בנקאית בעדיפות לערבות ללא תנאי. לרוב השוכרים אינם ששים לסוג זה של ערבות היות שבכל רגע נתון צריך להיות כסף בחשבון בגובה הסכום הנקוב בערבות וכן בנוסף הערבות הבנקאית עולה כסף. גובה הערבות המקובל כ- 20,000 ₪.

האפשרות הנוספת הינו שטח חוב הניתן לגבייה באמצעות ההוצאה לפועל. ניתן לרכוש שטח חוב בעלות סמלית בדואר ישראל . יש להחתים את 2 הערבים על שטח החוב בנוסף לכתב הערבות המצורף לחוזה כנספח. רצוי לסמן "למוטב בלבד וקרוס" על שטח החוב.

גביית סכום בטחון בגובה חודש שכירות עבור תיקונים שיוחזר בתום תקופת השכירות.

בטוחות בגין תשלומים לרשויות כגון ארנונה, מים וגז.

המחאות בטחון אך רק במידה ונעשו בדיקות לגבי יכולתו הפיננסית של השוכר. ( יחסית קל לבטלן )

תשואה משכירות אינה חסרת סיכון ויש לדאוג לצמצמה ככל שניתן. אך כיום שאפיקי ההשקעה הסולידיים אינם בטוחים והריביות נמוכות , השקעה בנדל"ן הופכת להיות השקעה סולידית מעודפת להכנסה פסיבית השומרת על ערך הכסף.

מזעור הסיכונים מבטיחים את התשואה!

לתיאום פגישת ייעוץ, קפלן שמידט בוטיק נדל"ן , מומחים למגזר הכפרי.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.